
WPC burkolás lakossági megrendelőknek
Egy kisebb terasza burkolását kellene megcsinálni? Ki kell még alakítani magát a teraszt is? Meg kellene tervezni vagy csak tanácsot szeretne kérni? Nálunk mindezt megtalálja!
Ráadásul nem csak teraszokat burkolunk, kerítést, toló- vagy uszókapukat is gyártunk méretre, acélból WPC-vel burkolva. Egyszóval bármilyen WPC telepítéssel kapcsolatos elképzelése van keressen bátran minket!
További információk a WPC telepítésről Árajánlatkérés WPC telepítésre
Milyen felületre kerül a WPC burkolat?
Vannak egyszerűbb és bonyolultabb esetek, de mindegyikre tudunk megoldást kínálni.
01 beton
A leggyakoribb esett, hogy már rendelkezik egy beton alappal, amit burkolni kell. Erre gyorsan tudjuk telepíteni a WPC alátétprofilokat, melyekhez rozsdamentes klipszekkel kapcsolódnak a WPC teraszburkolatok, így a teljes rendszer
02 acél
Ha már meglévő acélszerkezete van egy korábbi teraszburkolathoz arra is tudunk telepíteni, de magunk is készítünk acélszerkezeteket, ha egy biztos, stabil alapot szeretne teraszához.
03 alu
Az alumínium zártszelvényeket állítható műanyag szintezőtalpakkal kombinálva alkalmazzuk. Nagyon jól áthídalhatók vele a nagyobb szigetelt tetőteraszok komoly szintkülönbségei, de ideálisak abban az esetben is, ha a kertben nem szeretnénk betonozni, ilyenkor betonlapokat használunk a talpak alatt.
04 zúzott kő
Zúzott kővel gyakran borítják a szigetlet tetőket, melyekre lehetséges WPC alapidomokból is egybefüggő alátétszerkezetetet telepíteni. Ilyenkor rozsdamentes acél összekötőket használunk, melyek élettartama legalább olyan hosszú, mint a WPC elemeké.

WPC telepítés közületi megrendelőknek
Számtalan nagy projekten dolgoztunk már, kialakult B2B megrendelői körünk van, így bátran bízhat ránk bármilyen WPC-vel kapcsolatos feladatot, önállóan, határidőre elvégezzük és garanciát vállalunk munkánkra.
Számíthat ránk extra nagy felületek burkolásánál is vagy különleges, lakatos munkát igénylő szerkezetek tervezésénél és gyártásánál is.
Tovább a közületi WPC telepítéshez Árajánlat WPC telepítésre projektekhez
A WPC teraszburkolásnál többet tudunk!
Sokan telepítenek WPC-t, de kevesen rendelkeznek olyan telepítőkkel, tervezővel, mint mi, akik már sok szálloda, fürdő, irodaház és megannyi különleges igényekkel rendelkező megrendelő igényeit teljesítették már.
Különleges felületek és formák kialakítása WPC-ből
Lépcsőt burkolna WPC-vel? Pezsgőfürdő körül emelné meg a teraszt? WPC elválasztófalat kell építeni? Nekünk van tapasztalatunk az ilyen és ehhez hasonló munkákban.
Egyedileg tervezett acélszerkezetek
Az általunk gyártott acélszerkezeteket mindig úgy tervezzük, hogy tökéletesen illeszthetők legyenek rá a WPC elemek és legalább olyan tartósak legyenek, mint maga a WPC burkolat.
WPC bútorok
Készítettünk már stadionba padokat, cégek tetőteraszára asztalokat, pultokat, háttámlás pihenőket, de még kutyaházat is. Egyszóval bármit megtervezünk és megvalósítunk, amire Önnek szüksége van.

7 fontos kérdés a WPC telepítés előtt
Sokszor dolgoztunk már úgy, hogy hibásan lerakott WPC-t kellett újrarakni, kicserélni. Összeszedtük a legontosabb tudnivalólkat, hogy Ön már ne kövesse el a leggyakoribb hibákat!
Leggyakrabban beton alapra telepítjük a WPC alapidomokat, majd arra a járófelületet. Elképzelhető, hogy a beton alapon már van meglévő hidegburkolat, ebben az esetben meg kell vizsgálni, hogy az elég tartós-e, ahhoz, hogy a WPC burkolatnak alapul szolgáljon.
Azonban nagyon sok más eset is lehetséges:
- Készítünk komplett acélszerkezetet melyet úgy alakítunk ki, hogy a vásárolt WPC telepítési követelményeinek megfelelő legyen.
- Telepítünk szigetelt tetőre is, ebben az esetben vagy állítható műanyag lábakat használunk, alumínium zártszelvényekkel, vagy önhordó acélszerkezetet készítünk szintezhető acél lábakkal, esetleg acélösszekötő elemekkel fogjuk össze a WPC párnafákat, mellyel úszókeretet alkotunk a teraszburkolat alá.
- Megfelelően tömörített zúzott kő alapra is telepíthetjük a WPC burkolatot, ilyen esetekben általában speciális acélösszekötő elemeket használunk a WPC párnafák között.
Mint bármilyen terasz esetében 1,5-2%-os lejtés szükséges a vízelvezetés miatt. A WPC teraszoknál a csapadék lejut az alapfelületre és nagyrészt annak felületén távozik, mivel a lejtésirányra merőlegesen fektetett WPC alapidomok között és alatt is el tud szivárogni.
Nem ajánljuk, hogy fa alapra kerüljön a WPC, mivel ebben az esetben bármilyen felületkezelést is kap a fa, jelentősen rövidebb életű lesz, mint a WPC járófelület. A fa cseréjéhez vagy felületkezeléséhez viszont a WPC járófelület bontása lenne szükséges, ami jelentős és felesleges anyagi ráfordítást igényelne.
Csakis rozsdamentes csavarokkal dolgozunk, hogy hosszú élettartamú legyen a végeredmény. Az A2-es minőségű csavarok drágábbak? Igen. Ellenben garantálják, hogy ne a csavarok miatt hulljon szét a végeredmény.
Nem igazán. Sőt, a legtöbb hiba abból fakad, hogy fával dolgozó szakemberek a korábban megtanultak szerint járnak el a WPC-vel is. A WPC-nek kompozit volta miatt speciális tulajdonságai vannak, amit telepítésnél mindenképpen figyelembe kell venni. Ezek mellőzése nem csak azt eredményezi, hogy újra kell telepítein a teraszt, de az anyag is tönkre fog menni és a garancia is csak úgy érvényesíthető, ha bizonyítani tudjuk a szakszerű telepítést.
Egyfelől a legnagyobb téli hidegekben nem lehetséges a telepítés. Másfelől, mivel a WPC jelentősen változtatja hosszát a hőmérséklet hatására, így ezt figyelembe kell venni a telepítésnél. Nyári forróságban kisebb, míg téli hidegben nagyobb hézagokkal dolgozunk, hogy az anyag megfelelően tágulni tudjon a rozsdamentes acélklipszeken elcsúszva.
Összetett kérdés, mert nagyban függ a burkolandó felület alakjától és a választott WPC szálhossztól. Egy négyzetes terasz burkolásánál, fix szálhosszal rendelkező burkolat esetén 5-10% körül alakul a vágási veszteség, különböző alakzatoknál vagy ha nem akarunk toldást tenni a burkolatba, akkor ez a szám jelentősen emelkedhet. Ilyen esetekben különösen ajánljuk Four Season termékcsaládunkat, melynek legkisebb szálhossza 75 cm leghosszabb WPC burkolatai pedig 8 m-esek. E két érték között 25 cm-es ugrásokkal mintegy 28 különböző további szálhosszt találunk, így ha mondjuk 370 cm-es a teraszunk és egyben kívánjuk lerakni, akkor csupán 5 cm-es vágási veszteséggel kell számoljunk szálanként.
- Nem megfelelő alátámasztási távolságok alkalmazása: Mindenképpen tartsuk be az adott WPC típushoz előírt maximális alátámasztási távolságokat. Ha ezeket túllépjük a teraszburkolat nem csak "huppogossá" válik, de el is törhet és még a garanciát sem tudjuk érvényesíteni.
- Nem alkalmaznak dupla párnafát a járófelület toldásainál: A toldásokhoz dupla párnafát kell telepíteni, mivel mindkét szálat rögzíteni kell egy-egy klipsszel. Elsőre talán pazarló túlbiztosításnak tűnhet ez a szabály, ha viszont kikerüljük, akkor igen hamar szét fog csúszni a teraszburkolatunk a hosszanti illesztéseknél.
- A járófelület végeinek nem megfelelő távolságban való illesztése: A deckek végétől számítottan 3-5 cm-re kell tegyük a klipszeket.
- A klipszek instabil rögzítése: Ha laza kötést alkalmazunk a klipszeknél az a járúfelület csúszkálásához, a hosszanti közök megnyilásához-összezáródásához vezet. Mindig az alátétidomnak megfelelő méretű és típusú csavart kell alkalmazzuk, hogy a rögzítés elég feszes és tartós legyen.
- Tágulási hézagok elhagyása: Az adott WPC-hez előírt tágulási hézagokat mindenképpen be kell tartsuk. Ha nagyobb hézaggal telepítjük a burkolatot, akkor a felület nem lesz szép, de a legrosszabb, ha az előírtnál kisebb hézagokat hagyunk, mivel ilyenkor nem lesz helye a burkolatnak a nagy melegben tágulni és szétfeszíti önmagát.
- A hőmérséklet figyelmen kívül hagyása: Nagyon fontos, hogy tisztában legyünk azzal, hogy a telepítés idején a lerakni kívánt WPC milyen hőmérsékletű, milyen helyzetben van a saját mérethatárain belül és ennek megfelelően kerüljenek meghatározásra az alkalmazott tágulási hézagok.
- Nem megfelelő szállítás, tárolás: Bár a WPC burkolat első látásra igen merevnek tűnik, megfelelő alátámasztás nélkül azonban nagyobb fesztávolságon erősen meghajlik. Emiatt mind a tárolásnál, mind a szállításnál ügyelni kell a megfelelő alátámasztásra, mivel a tárolás során deformálódhatnak a burkolatok, szállítás során meg el is törhetnek, repedhetnek, ha nem fekszenek fel egy sík felületre.
